款式#: 44D200GYAA
  • 可運送至香港所有地區。
Sale
羅紋背心
3件9折; 5件再85折
顏色 Brilliant White
尺碼
請從適用選項中選擇
尺寸指南
查看購物袋
購買登入
查看購物袋
可提供包裝盒
選擇你的尺碼
羅紋背心, Brilliant White, hi-res
羅紋背心
顏色:
Brilliant White
選擇 顏色
尺碼:
選擇 尺碼
尺碼:
尺寸指南
請從適用選項中選擇
購買登入
設計重點
• 彈性棉
• 羅紋
• 圓領
• 無袖
• 胸前有Calvin Klein 全新刺繡標誌徽章
款式 & 版型
• 寬鬆版型
物料 & 保養
95% 棉、5% 彈性纖維
機洗
低溫滾筒烘乾
原產國:印度
款式#: 44D200GYAA
尺寸對照表
建議您將每項產品的尺寸與自己的尺寸進行比較,以選擇最合適的尺寸。
All sizes are approximate.
Size measurements
  XS S M L XL
Size 0 2 4 6 8 10 12 14
Chest 31" 33" 34" 35" 36" 37" 38.5" 40"
Waist 29" 30" 31" 32" 33" 34" 35.5" 37"
Low hip 37" 38" 39" 40" 41" 42" 43.5" 45"
  XS S M L XL
Size 0 2 4 6 8 10 12 14
Chest 79 84 86 89 91 94 98 102
Waist 74 76 79 81 84 86 90 94
Low hip 94 97 99 102 104 107 110 114
尺寸對照表
All sizes are approximate.
size guide
Waist
Measure around your natural waistline, keeping the tape a bit loose
Size guide
Hip
Measure around the fullest part of your body at the top of your leg
Rise
Measure up from the crotch seam to the top of the waistband
Leg Opening
Measure across the leg hem from seam to seam
Size measurements
Jeans
Waist 24" 25" 26" 27" 28" 29" 30" 31.5" 33" 34.5"
Hip 34" 35" 36" 37" 38" 39" 40" 41.5" 43" 44"
Jeans
Hip 86 89 91 94 97 99 102 105 109 112
90s Loose
Inseam 31" 31" 31" 31" 31" 31" 31" 31" 31" 31"
Front Rise 12" 12" 12" 12" 12" 12" 12" 12" 12" 12"
Back Rise 14.875" 14.875" 14.875" 14.875" 14.875" 14.875" 14.875" 14.875" 14.875" 14.875"
90s Loose
Inseam 79 79 79 79 79 79 79 79 79 79
Front Rise 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30
Back Rise 38 38 38 38 38 38 38 38 38 38
Bootcut
Inseam 33" 33" 33" 33" 33" 33" 33" 33" 33" 33"
Front Rise 11.75" 11.75" 11.75" 11.75" 11.75" 11.75" 11.75" 11.75" 11.75" 11.75"
Back Rise 14.25" 14.25" 14.25" 14.25" 14.25" 14.25" 14.25" 14.25" 14.25" 14.25"
Bootcut
Straight
Inseam 29.5" 29.5" 29.5" 29.5" 29.5" 29.5" 29.5" 29.5" 29.5" 29.5"
Front Rise 10" 10" 10" 10" 10" 10" 10" 10" 10" 10"