Style #: 44E307GP34
  • Now shipping to Hong Kong.
Sale
Merino Wool Blend Cable Cardigan
Buy 3 get -10%; 5 get -15%
Color B01 Light Grey Heather
Please select from the available options
size guide
View Shopping Bag
Sign In To Buy
View Shopping Bag
Gift Box Available
Choose your size
Merino Wool Blend Cable Cardigan, B01 Light Grey Heather, hi-res
Color:
B01 Light Grey Heather
Select Color
Color: B01 Light Grey Heather
Size:
Select Size
Size:
size guide
Sign In To Buy
Highlights
• cable knit
• long sleeves, crewneck
• front buttons
• ribbed trims
• embroidered monogram tag
Shape & Fit
• slim fit
Composition & Care
55% pet 45% merino wool
machine wash
country of origin: Cambodia
Style #: 44E307GP34
  • Now shipping to Hong Kong.
All sizes are approximate.
Size measurements
  XS S M L XL
Size 0 2 4 6 8 10 12 14
Chest 31" 33" 34" 35" 36" 37" 38.5" 40"
Waist 29" 30" 31" 32" 33" 34" 35.5" 37"
Low Hip 37" 38" 39" 40" 41" 42" 43.5" 45"