Style #: 40WM984RH5
• Classic fit
• Spread collar
• Full snap closure
• Chest patch pockets
• Square cuffs with snap closure
• Shirttail hem
  • Now shipping to Hong Kong.
Sale
Lean Overshirt
Buy 3 get -10%; 5 get -15%
Color CK NO03
Size
Please select from the available options
size guide
Model is 1.75m and is wearing a size S
View Shopping Bag
Sign In To Buy
View Shopping Bag
Gift Box Available
Choose your size
Lean Overshirt, CK NO03, hi-res
Lean Overshirt
Color:
CK NO03
Select Color
Color: CK NO03
Size:
Select Size
size guide
Sign In To Buy
Style #: 40WM984RH5
• Classic fit
• Spread collar
• Full snap closure
• Chest patch pockets
• Shirttail hem
  • Now shipping to Hong Kong.
All sizes are approximate.
Size measurements
  XS S M L XL
Size 0 2 4 6 8 10 12 14
Chest 31" 33" 34" 35" 36" 37" 38.5" 40"
Waist 29" 30" 31" 32" 33" 34" 35.5" 37"
Low Hip 37" 38" 39" 40" 41" 42" 43.5" 45"