Style #: 40WL473UB1
• Sleeveless
• Mini length
• Round neck
• Detachable lining
• Snap fastening on shoulder
• 70% Responsible Wool Standard, 20% polyester, 5% cashmere wool, 5% other fiber
  • Now shipping to Hong Kong.
Embroidered Mini Dress
Buy 3 get -10%; 5 get -15%
Color Black
Please select from the available options
size guide
View Shopping Bag
Sign In To Buy
View Shopping Bag
Gift Box Available
Choose your size
Embroidered Mini Dress, Black, hi-res
Embroidered Mini Dress
Color:
Black
Select Color
Color: Black
Size:
Select Size
Size:
size guide
Sign In To Buy
Style #: 40WL473UB1
• Sleeveless
• Mini length
• Round neck
• Detachable lining
• Snap fastening on shoulder
  • Now shipping to Hong Kong.
All sizes are approximate.
Size measurements
  XS S M L XL
US Size 0 2 4 6 8 10 12 14
EU Size 30 32 34 36 38 40 42 44
Chest 33.5" 35" 36" 37" 38" 40" 42"
Waist 26" 27.5" 28.5" 29.5" 30.5" 32.5" 34.5"
Low hip 36" 37.5" 38.5" 39.5" 40.5" 42.5" 44.5"