Style #: J224353PFF
• Regular fit
• Cropped
• Crewneck
• Short sleeves
• Rib-knit neckline, sides, cuffs and hem
• Recycled polyester and cotton blend
  • Now shipping to Hong Kong.
Cropped Short Sleeve Sweater
Buy 3 get -10%; 5 get -15%
Color Slate Gray
Please select from the available options
size guide
View Shopping Bag
Sign In To Buy
View Shopping Bag
Gift Box Available
Choose your size
Cropped Short Sleeve Sweater, Slate Gray, hi-res
Cropped Short Sleeve Sweater
Color:
Slate Gray
Select Color
Color: Slate Gray
Size:
Select Size
Size:
size guide
Sign In To Buy
Style #: J224353PFF
• Regular fit
• Cropped
• Crewneck
• Short sleeves
  • Now shipping to Hong Kong.
All sizes are approximate.
Size measurements
  XS S M L XL
Size 0 2 4 6 8 10 12 14
Chest 31" 33" 34" 35" 36" 37" 38.5" 40"
Waist 29" 30" 31" 32" 33" 34" 35.5" 37"
Low Hip 37" 38" 39" 40" 41" 42" 43.5" 45"